logo Prague Parkour PK1

O klubu Prague Parkour PK1

Jsme parkourový sportovní klub v Praze. Skupina nadšenců, kteří se ve svém volném čase věnují práci s dětmi a dospělými. Připravujeme děti na OCR. Tento typ překážkových závodů vzešel z překážkové parkourové dráhy. Snažíme se děti v tréninku naučit, jak uniknout před nebezpečím, ale hlavně je vedeme k pohybu. Trénujeme pracující dospělé, kteří by se rádi nastartovali před prací či vyburcovali stres po během, workoutem či obecně l'art du déplacement se zkušenými instruktory formou aktivního rychlostně-vytrvalostního tréninku. A ano, chodí mezi nás i ženy. Parkour je totiž vynikající sebeobranná technika. Zároveň poskytujeme služby individuálních i skupinových lekcí pro děti. Zdánlivě úzké portfolio nyní rozšiřujeme o akrobacii, posilování a běh. Držíme se starého pravidla od dob vzniku les parkours de combatant: Être fort pour être utile - tedy Být silný, abych byl užitečný, a připojujeme se tak k odkazu Méthode naturelle založenou Georgem Hébertem.

 

Tým Prague Parkour PK1

Mgr. Michal Filipin "Učitel Mike"

předseda spolku

absolvent Pedagogické fakulty University Karlovy v Praze v oboru Učitelství 2. a 3 stupně biologie - tělesná výchova, dále absolvent Gerlev Idrætshøjskole (Dánsko)

Bc. Ondřej Žádný "Hec"

1. místopředseda spolku

absolvent Fakulty Tělesné výchovy a sportu University Karlovy v Praze v oboru Management sportu

Mgr. et Mgr. Petr Šedina

2. místopředseda spolku

absolvent Pedagogické fakulty University Karlovy v Praze v oboru Učitelství 2. a 3 stupně biologie - tělesná výchova, dále absolvent Gerlev Idrætshøjskole (Dánsko), absolvent Právnické fakulty University Karlovy v Praze

Ing. Lenka Filipinová

členka výboru a asistentka

Lukáš "McTavish" Koloc

člen výboru a instruktor

Martin "Maidez" Hlušička

trenér

Created by LINELABOX